Personalet i ABC-børnehavedel

Anna Margrethe Voetmann

Dorte Holm

Gitte Fjeldsted

Jette Toft Slumstrup

Lisbeth Jacobsen

Regitzeh Drejer

Annie Jochimsen

Karsten Mathiasen

 

Personalet i ABC-skoledelen skoleår 2017/18

Klasselærere/skolepædagoger:                                                                     Matematiklærere:

 

0. klasse: Kirsten Vestbjerg/Elisabeth Gormsen                                                                                           

1. klasse: Hanne Sax Holm/Lene Olesen                                                          1. klasse: Hanne Sax Holm

2. klasse:  Lone Christiansen/Dorthe Sommerlund                                           2. klasse: Hanne Sax Holm

3. klasse:  Louise Helbo Christensen/Anita Mikkelsen                         3. klasse: Louise Helbo Christensen

4. klasse: Suzette Bojsen                                                                                  4. klasse: Leib Hansen

5. klasse: Camilla Bruhn Jensen                                                                       5. klasse: Leib Hansen

6. klasse: Marianne Damholt Hansen                                                                6. klasse: Camilla Bruhn Jensen

 

Øvrige lærere:   

Hans Ole Bertelsen - Musik, Kristendom, Idræt, N/T, IT

Charlotte Thyregod Jensen - IT og elever med særlige behov

 

Pædagoger i skolen:

Elisabeth Gormsen - tilknyttet 0. klasse

Lene Olesen - tilknyttet 1. klasse

Dorthe Sommerlund - tilknyttet 2. klasse

Anita Mikkelsen - tilknyttet 3. klasse - samt mentor-ansvarlig og ansvarlig for skolesport/legepatrulje og bevægelse.

Karsten Mathiasen - tilknyttet 4. klasse en dag om ugen 

 

Personalet i SFO:

Elisabeth Gormsen 

Lene Olesen 

Dorthe Sommerlund (kun morgenvagter mandag, tirsdag, onsdag og torsdag)

Anita Mikkelsen 

Tommy Runge Egelund

Mads Brink

Karsten Mathiasen (kun mandag)

 

Øvrige medarbejdere:

Helle Jacobsen: Pædagogisk servicecenter + vikar

Anette Pedersen: Sekretær

Keld Nannberg: Serviceleder

Erik Andreasen: Servicemedhjælper

Forskellige praktikanter (praktik, jobtræning m.v.)

 

Vikarer:

Katrine Askou Bojsen

Mads Brink

Patrick Ladelund